Objednejte se na prohlídku Vašeho vozuještě dnes!+420 774 95 85 05
Autoservis Depoross>Služby>Opravy převodovek

VÝMĚNA OLEJE V AUTOMATICKÉ PŘEVODOVCE

BG

U většiny automatický převodovek není možné vypustit celou olejovou náplň.Proto je vhodné olej vypustit a napustit několikrát. V podstatě dělat tuto činnost tak dlouho, až se barva oleje změní na barvu oleje čerstvého.Teprve po provedení posledního proplachu olejové náplně vyměnit olejový filtr za nový. Tato metoda je velmi nákladná a téměř nikdo ji neprovádí, lepší způsob je použít speciální přístroj Lanch, kterým disponujeme.

Postup výměny oleje:

Dbejte na dodržování výměnných lhůt nebo používání méně výkonných kapalin v automatické převodovce!

 

Profesionální automatický přístroj zn.Lanche pro kompletní výměnu kapaliny v automatické převodovce

BG BG

Profesionální, plně automatický přístroj, který ve třech krocích provede kompletní výměnu kapaliny v automatické převodovce. Konec složitého rozebírání, vše během krátké doby. Před započetím výměny oleje je nutné zkontrolovat hladinu oleje,která by měla být mezi ryskami na olejové měrce.(neprovádíme v případě,že převodovka nemá olejovou měrku) Provést důslednou zkušební jízdu a vypozorovat funkci automatické převodovky. Zkušební jízdou, se předejde případným nekalým úmyslům ze strany nepoctivých zákazníků.

Odkaz na video - BG Servis automatické převodovky

 • 1. krok - kompletní výplach systému automatické převodovky, odstranění úsad z celého vnitřního systému (měnič, chladič,...)
 • 2. krok - odstranění 100 % staré kapaliny - zde je nutná výměna Olejového Filtru, u některých je umístěn pod olejovou vanou převodovky, u některých není vůbec.
 • 3. krok - naplnění systému novou kapalinou a speciálním BG kondicionérem, který zvýší oxidační stabilitu kapaliny a prodlouží životnost celé náplně a převodovky samotné
 

BG

Účinek výrobků BG

 • Odstranění veškerých úsad ze systému
 • Regenerace pryžových součástí
 • Čistý systém zajišťuje plný výkon nové kapaliny - zamezuje únikům kapaliny 

Kondicionér automatické převodovky

BG

BG 302 Universal Synthetic CVT Fluid Conditioner NOVINKA!

Plně syntetický přípravek pro všechny typy variátorových (CVT) automatických převodovek, který několikanásobně zlepšuje vlastnosti nových i starých kapalin. Efektivně ochraňuje systém při velmi vysoké zátěži (jízda v kolonách), zvyšuje oxidační a termální stabilitu kapaliny, udržuje systém bez úsad, kalů a laků, prodlužuje životnost systému převodovky. Působí na pryžové součásti těsnění, které udržuje měkké a ohebné. Zajišťuje velmi rychlou a snadnou změnu převodu. Předchází a zamezuje únikům kapaliny. Předchází pěnění kapaliny i při sportovní jízdě. Změněná charakteristika působí okamžitě a efekt se dostavuje bezprostředně po aplikaci.

Dávkování: jedno balení 325 ml do 9,5 litrů ATF při každé výměně.

 

Kondicionér automatické převodovky

BG

BG 310 BG ATC Plus

Profesionální přípravek do automatické převodovky, který několikanásobně zlepšuje vlastnosti nových i starých kapalin. Efektivně ochraňuje systém převodovky při velmi vysoké zátěži (jízda v kolonách), zvyšuje oxidační a termální stabilitu kapaliny, udržuje systém bez úsad, kalů a laků, prodlužuje životnost systému převodovky. Zajišťuje velmi rychlou a snadnou změnu převodu. Předchází a zamezuje únikům kapaliny. Působí na pryžové součásti těsnění, které udržuje měkké a ohebné. Změněná charakteristika působí okamžitě a efekt se dostavuje bezprostředně po aplikaci. Předchází pěnění kapaliny i při sportovní jízdě.

Dávkování: jedno balení 325 ml do 8 litrů ATF při každé výměně, nebo po každých 25 000 km – dodržujte předepsaný objem kapaliny.

 

Výplach automatické převodovky a posilovače řízení

BG

BG 106 Quick Clean

Profesionální výplach automatické převodovky, který velmi rychle a efektivně odstraňuje úsady na těle ventilu, z prostoru filtru a dalších součástí automatické převodovky. Je absolutně bezpečný pro všechny součásti převodovky. Zabraňuje znehodnocení nové náplně kapaliny, prodlužuje životnost kapaliny a mechanických součástí automatické převodovky.

Dávkování: jedno balení 325 ml na 7-15 litrů ATF kapaliny.

 

INTERVALY VÝMĚNY OLEJŮ V AUTOMATICKÝCH PŘEVODOVKÁCH

Jednou z nejzákladnějších podmínek bezporuchové funkce automatické převodovky je množství a kvalita převodového oleje.

Je li v okruhu nedostatečné množství oleje, převodovka při rozjezdu cuká a řadí nepravidelně. V opačném případě (nadbytku oleje) dochází k nadměrnému zpěnění oleje a následnému úniku přes odvzdušnovací otvor.

Kvalita převodového oleje má přímou souvislost s životností automatické převodovky.

Celoživotní náplň pro automatické převodovky NEEXISTUJE! Tento význam slova je zcela zavádějící a každý člověk si jej vysvětlí jinak.

Během provozu automatické převodovky dochází ke tření obložených lamel, které se nepatrně obrušují.Vzniklé mikročástečky se dostávají do olejové náplně a následně do hydraulického systému kde se usazují.Hydraulický okruh je vybaven olejovým filtrem,který je převážně plstěný nebo jej tvoří jemné sítko.Postupně se snižuje průchodnost zmiňovaného olejového filtru.Z tohoto důvodu je nutno provádět pravidelnou výměnu oleje a filtru v automatické převodovce.Doporučené intervaly výměny oleje a filtru v automatické převodovce:

 • Nově zakoupená vozidla - po prvních 80 000 km - (neuvádí-li výrobce jinak v servisních podmínkách)
 • následný další servisní interval - po každých 60 000 km
 • Ojetá vozidla (přihlédnout ke stavu a stáří vozu) - interval 40 000-60 000 km
 • Vozidla z nadměrným zatěžováním převodovkyRoztlačování

U vozidel s automatickou převodovkou nelze motor startovat roztlačováním nebo roztahováním vozu. Potřebný řadící tlak k zařazení rychlostního stupně je vytvářen čerpadlem ATF jen tehdy, běží-li motor. Přenos energie roztlačovaného nebo roztahovaného vozidla na motor není z technických důvodů možný.Vlečení

Vlečení vozidla s automatickou převodovkou je, při respektování určitých podmínek, možné. Volicí páka musí být v poloze "N". Rychlost vlečení nesmí být větší, než 50 km/h. Maximální ujetá vzdálenost při vlečení je 50 km. Při vlečení na větší vzdálenost musí být vozidlo vlečeno na přepravníku!!!!

 Ukázka opravy převodovek manuál i automat:

Fotka uživatele depoRoss.Fotka uživatele depoRoss.Fotka uživatele depoRoss.Fotka uživatele depoRoss.Fotka uživatele depoRoss.Fotka uživatele depoRoss.

Samozřejmostí pro Vás od nás je

 • Náhradní vozidlopo dobu opravy
 • Nejlepší ceny dílůs 2-letou zárukou
 • Doplnění kapalinv rámci opravy
 • Podložky pod SPZs doživotní zárukou

Jsme specialisté na tyto značky

dále

Nákladní vozy:

Jak se k nám dostanete

 

Najdete nás na adrese

Na Výhoně 4254
695 01 Hodonín

+420 774 95 85 05

Asistenční služba DEPOROSS

Auto je nepojizdné a nemůžete ho k nám
dovézt? Nevadí zavolejte nám a my si
pro něj přiejedeme.

+420 774 95 85 05 / 9:00 - 18:00 h

POZOR

Vlastní přinesené díly
nemontujeme!

Otevřeno máme PO-PÁ
8 - 12:00 / 13 - 17:00h

Copyright Autoservis Depoross Všechna práva vyhrazena. Webdesign: Corux.cz